Historia i dzień dzisiejszy
Restauracji NOWINA

border

     Zabytkowy budynek w którym mieści się restauracja NOWINA ma swój początek w XVI wieku , kiedy to Zakon OO Cystersów założył w tej okolicy warzelnię piwa o nazwie Fraters, tradycyjnie produkowanego przy Opactwie w Szczyrzycu. Obecne pomieszczenia restauracji są byłą leżakowalnią tego trunku .Zabytkiem jest żebrowy styl budowy pomieszczeń ,opracowany właśnie przez Zakon Cystersów.
Rodzina Nowina Konopków kupiła ten obiekt na początku XIX wieku i wtedy to prawdopodobnie powstała nadbudowa służąca do dziś jako część mieszkalna. Tak powstał dworek w Głogoczowie od ok 200 lat będący własnością Rodziny Nowina Konopków.
Obecne pokolenie właścicieli odziedziczyło ten majątek w 1976 roku w stanie wymagającym dużego remontu, trwającego aż osiem lat i na to ,aby zabezpieczyć środki na utrzymanie w 1984 roku powstała Restauracja NOWNA . Nowina ma już 32 lata i od pierwszych chwil powstania cieszyła się dużym powodzeniem ze względu na jakość kuchni wykorzystującej głównie stare, polskie receptury. W restauracji zwracamy uwagę na dobór składników, technikę przyrządzania, zestawienia smakowe oraz wystrój i obsługę.
Spójność koncepcji dań z koncepcją lokalu oraz sezonowość i jakość dobieranych składników i zręczność w komponowaniu smaków dały nam w 2016 roku wpis do Żółtego Przewodnika GAULT&MILLAU Polska.
Na przestrzeni tylu lat trwania zgromadziliśmy szereg innych nagród i pochwał oraz wpisów do dziesięciu już Ksiąg Pamiątkowych ,które uwieczniają wizyty u nas wielu znanych ludzi i chyba nie ma na świecie języka w którym nie mielibyśmy pamiątkowego wpisu z których m. in. ogromnie cieszy nas opinia małego chłopczyka która brzmi „tak mi smakowało że wszystko zjadłem”. Restauracja ma również w swojej ofercie usługi cocktail baru z dużą ilością receptur światowych drinków. W okresie letnim na zewnątrz urządzony jest ogródek ze stolikami, gdzie przy ładnej pogodzie, wśród zieleni starodrzewu i kwiatów tworzy się sympatyczna atmosfera pobytu na wsi.
Dojazd na nasz parking wymaga pewnej uwagi, gdyż otaczający park składający się ze starych drzew i krzewów zasłania dom i dlatego nasze tablice informacyjne w kolorach głównie białym i zielonym mają pomóc w łatwym znalezieniu do nas zjazdu z szosy zakopiańskiej. Mamy nadzieję że jakość naszych usług zadowoli tych z Państwa, którzy zechcą wstąpić do nas pomiędzy godziną 12 - 21-szą każdego dnia tygodnia.